Hajvalia nderon dhe mirpret Diasporën! - Bota Sot
Hajvalia nderon dhe mirpret Diasporën!

Prishtina

Hajvalia nderon dhe mirpret Diasporën!

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 16:01

Jam Burim Krasniqi nga Hajvalia, jam Autor i librit „VAZHDIMËSIA E MIQËSISË“ (Kosovë-Suedi), librin e KF Hajvalija (Krenaria Jonë), po ashtu dhe kamë bërë Ekspozita të ndryshme, Minimartonen për nder të Bombardimeve të NATO-së më 1999! Rinina e Hajvalisë: Burim Krasniqi, Xheladin Fazliu, Musa Kqiku, Fatbardha Fejzullahu, Lulzim Demaj, Dardan Ibrahimi etj, kemi marrë inicativën për të organizaur një Event për nder të bashkatdhetarëve tanë nga mbarë Diaspora ku do mbahet në Hajvali me datën 01 Gusht 2019, kushtuar: --Java e Diasporës Hajvali-- "Dashuri, Mall e Shpresë - Kontributi i Mërgimtarëve tanë ndër vite" Gusht 2019 Në këtë Eventë kushtuar Diasporës Shqipëtare, do të kenë rastin që shumë njerëz të kësaj ane mbarë Prishtinës dhe Kosovës pa dallim feje apo etnie te jenë pjesë e këtij Eventi madhështorë, Event kushtuar Diasporës ku për herë të parë do të organizohet diqka e tillë në Hajvali. Këtu do kenë rastin që rinia jonë të bëjë shkëmbim të ideve dhe përvojave në mes të rinjëve tanë nga Kosova dhe Dispora, dhe do jenë urë lidhëse për të ardhmen e tyre brenda dhe jashtë vendit në tërsi. Do të jenë të ftuar mbarë Mërgata pa dallime, dhe ideja dhe motivi i këtij organizmi të eventit është për të bashkuar Mërgatën Shqiptarë nga gjithë Bota dhe Europa ku jetojnë, dhe për ti falënderuar për gjitha që kanë bërë për ne ndërvite nëpër kauza të ndryshme! Po ashtu do ketë prezente Televisione dhe Media elektronike. Këtë Event Organizuar për nder të bashkatdhetarëve tanë Diasporës Shqipëtare jami menduar ta mbaë në muajin Gusht kryesisht me datën 01.09.2019 , në oborrin e “SH.M.U SHKËNDIJA” në Hajvali – Prishtinë, duke filluar nga ora 17:30 - 20:30, aty do ketë dhe Program Kulturo Muzikor, Ansambli i valleve dhe kengeve Hajvalia, Maki Maliqi. Dhe për të na nderuar për nder të bashkatdhetarëve tanë do jenë prezent MEDA & GOLD AG. Falënderojmë miqët për përkrahjen! Duke pasur parasyshë mirkuptimin e juaj rreth këtij aktiviteti të këtij komuniteti dhe Eventit Organizuar për Mikpritjen e Diasporës Shqipëtare, shpresojmë që do t’na mbështetëni me pjesmarrje masive në këtë projekt të mirë dhe madhështor dhe shumë domethënës për juve neve dhe për gjeneratat e reja që janë. Ne juve do ju jemi mirnjohës përgjithmonë. Me respekt Rinia e Hajvalisë [email protected] +383-- 049/868-273

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...