Ndërpritet dezinsektimi në Prishtinë, shkak reshjet e shiut - Bota Sot
Ndërpritet dezinsektimi në Prishtinë, shkak reshjet e shiut

Prishtina

Ndërpritet dezinsektimi në Prishtinë, shkak reshjet e shiut

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës përmes një komunikate për media njofton se për shkak të të reshurave të shiut dhe motit jostabil, përkohësisht ndërpritet procesi i dezinsektimit, i cili ka filluar të shtunën me 27 korrik.

“Dezinsektimi hapësinor do të vazhdojë sipas orarit të planifikuar nëpër lagje porsa  kushtet atmosferike të jenë optimale për vazhdimin e këtij procesi”, thuhet në komunikatën e Komunës së Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat