Prishtinës i shtohen edhe dy autoambulanca

Prishtina

Prishtinës i shtohen edhe dy autoambulanca

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 18:41
Prishtinës soi iu shtuan edhe dy autoambulanca të reja

Qendrës për Mjekësinë Urgjente të Prishtinës soi iu shtuan edhe dy autoambulanca të reja.

Pranimin e këtyre dy mjeteve e bëri Drejtori i Shëndetësisë pranë Komunës së Prishtinës Dr. Bujar Gashi dhe Drejtori i QMU-së Dr. Avdyl Pacolli.

Siç u tha, falë shtimit të numrit të autoambulancave në QMU koha e intervenimit në raste urgjente vazhdon të ulet nën mesataren e 6 minutave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat