Ahmeti njofton se është hapur konkursi për pranimin e fëmijëve në çerdhen e re në Tophane - Bota Sot
Ahmeti njofton se është hapur konkursi për pranimin e fëmijëve në çerdhen e re në Tophane

Prishtina

Ahmeti njofton se është hapur konkursi për pranimin e fëmijëve në çerdhen e re në Tophane

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 16:50
Foto

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se është hapur konkursi për pranimin e fëmijëve në çerdhen e re në Tophane “Ketrushët”.

Në shkrimin  e bërë në Facebook, Ahmeti ka thënë se me hapjen e këtij konkursi përgatitemi për hapjen e çerdhes në lagjen e përmendur më lartë.

Ai ka bërë të ditur se pas çerdhes në Tophane do të jetë radha e çerdhes në lagjen Kalabria.

“Çerdhja e rindërtuar te blloku përfundon brenda tetorit, ndërsa në planifikim janë Kolovica dhe çerdhja e re në Dardani”, ka shkruar Ahmeti.

 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat