“Google Maps” tani i shfaq linjat dhe oraret e autobusëve në Prishtinë - Bota Sot
“Google Maps” tani i shfaq linjat dhe oraret e autobusëve në Prishtinë

Prishtina

“Google Maps” tani i shfaq linjat dhe oraret e autobusëve në Prishtinë

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 20:01
Ilustrim

Aplikacioni popullor i hartave, “Maps”, i gjigantit teknologjik “Google”, ka filluar të shfaqë linjat e autobusëve në Prishtinë.

Përbri orareve të një destinacioni të caktuar përbrenda Prishtinës, në aplikacion tregohen edhe çmimet, së bashku me numrin e autobusit urban.

Po ashtu, precizohet edhe ora e saktë se kur autobusi lë stacionin për të shkuar në vendndodhjen e caktuar.

Shërbimi funksionon si në telefon mobil, ashtu edhe në kompjuter.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...