Dëmtohet tubi, një pjesë e Prishtinës probleme me ujë - Bota Sot
Dëmtohet tubi, një pjesë e Prishtinës probleme me ujë

Prishtina

Dëmtohet tubi, një pjesë e Prishtinës probleme me ujë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 10:53
Ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, ka njoftuar konsumatorët e saj në zonat Graçanicë, Çagllavicë, Hajvali, lagjja “Nic”, lagjja “Qëndresa”, lagjja “ Janina”, Veterniku, bizneset përgjatë rrugës Prishtinë-Ferizaj, Mati 1, Aktash 1 dhe 2, si dhe zona qendër se gjatë ditës së sotme do të kenë çrregullime në sistemin e furnizimit me ujë të pijshëm.

Sipas kompanisë, kjo po vije si rezultat i dëmtimit të tubit me diametër fi 200 mm në fshatin Hajvali, sërish nga investitorë privat.

“Mungesa e ujit të pijshëm do të jetë prezente në zonat e lartcekura deri në sanimin e gjendjes. Natyra e dëmtimit të tubacionit të ujit do të jetë e vështirë për sanim në kohë të shkurtër. Kërkojmë ndjesë nga konsumatorët e zonave të lartëcekura, ku dëmtime të tilla nga investitorë privat janë bërë dukuri e përditshme dhe e pashmangshme, pa kurrëfarë përgjegjësie nga ana e tyre ndaj qytetarëve tanë dhe ndaj institucionit tonë”, thuhet në njoftim.

Kompanie thotë se ekipet teknike të ujësjellësit janë në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...