Nëse keni udhëtim me kompaninë Adria Airways mos u nisni në Aeroportin e Prishtinës - Bota Sot
Nëse keni udhëtim me kompaninë Adria Airways mos u nisni në Aeroportin e Prishtinës

Prishtina

Nëse keni udhëtim me kompaninë Adria Airways mos u nisni në Aeroportin e Prishtinës

Më: 26 shtator 2019 Në ora: 09:36
Ilustrim

Autoriteti i Aviacionit Civili të Kosovës, përmes një komunikate për media ka njoftuar se kompania ajrore “Adria Ariways” nuk do të operojë as më 26 dhe 27 shtator.

Njoftimi i plotë nga AACK:

Kompania ajrore “Adria Airways“ ka njoftuar të mërkurën pasdite se do të vazhdojë të suspendojë pjesën më të madhe të operimeve duke përfshirë ato për në/nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” gjatë ditës së enjte, 26 shtator dhe të premten, 27 shtator 2019.

Duke iu kërkuar falje udhëtarëve të saj, kompania ajrore “Adria Airëays“ ka ripërsëritur këshillën ndaj udhëtarëve që afektohen nga këto suspendime që të kontaktojnë agjencitë ku i kanë blerë biletat.

Autoriteti i Aviacionit Civil i Republikës së Kosovës është duke e monitoruar në vazhdimësi situatën e krijuar rreth operimit të kësaj kompanie dhe do t’ju informojë për zhvillimet e reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...