Kaq qytetarë votuan në Prishtinë

Prishtina

Kaq qytetarë votuan në Prishtinë

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 19:37
Foto ilustrim

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbajtën sot 77 mijë e 339 qytetarë të Prishtinës kanë dal për të votuar.

Kryeqyteti ka 195 mijë e 554 votues me të drejtë vote ndërsa në përqindje në zgjedhje kanë dal 57.16 përqind të qytetarëve.

Të gjitha qendrat e vendvotimeve janë hapur në orën 7 dhe janë mbyllur në orën 19:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat