Sheshet e Prishtinës mbushen me flamuj të Kosovës dhe Anglisë - Bota Sot
Sheshet e Prishtinës mbushen me flamuj të Kosovës dhe Anglisë

Prishtina

Sheshet e Prishtinës mbushen me flamuj të Kosovës dhe Anglisë

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 14:52
Foto nga vendi i ngjarjes

“Welcome & Respect” është slogani mikpritës për anglezët që këtë fundjavë do t’ia mësyjnë Kosovës për sfidën e së dielës.

Të dielën në ‘Fadil Vokrri’, Kombëtarja e Kosovës takohet me Anglinë në ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2020.

Një ditë para ndeshjes, gjithandej nëpër Prishtinë sheh slogane të ndryshme mikpritëse.

Ndërsa, sheshet e Prishtinës tashmë janë mbushur me flamuj të dy vendeve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat