Ulpiana mbetet pa ngrohje si pasojë e shpërthimit të një gypi - Bota Sot
Ulpiana mbetet pa ngrohje si pasojë e shpërthimit të një gypi

Prishtina

Ulpiana mbetet pa ngrohje si pasojë e shpërthimit të një gypi

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 00:32
Ulpiana

Lagja Ulpiana në Prishtinë ka mbetur pa ngrohje për shkak të shpërthimit të një gypi.

“Termokos” njofton se sot pasdite kanë vërejtur se ka rrjedhje nga gypi afër shkollës “Hasan Prishtina”.

“Si pasojë e kësaj rrjedhjeje jemi detyruar, që të ndërpresim furnizimin me ngrohje për gjithë lagjen “Ulpiana””, thuhet në kumtesë,

“Ekipet tona janë në terren në përpjekje për të sanuar dëmtimin e gypit të ngrohjes.NP “Termokos” kërkon mirëkuptimin e konsumatorëve të lagjes “Ulpiana”, derisa të arrijmë të evitojmë problemin e paraqitur dhe të rikthejmë furnizimin me ngrohje”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat