Nuk mjaftojnë kontenjerët, një lagje në Prishtinë e mbushur me mbeturina

Prishtina

Nuk mjaftojnë kontenjerët, një lagje në Prishtinë e mbushur me mbeturina

Më: 5 mars 2020 Në ora: 22:46
Lagjja “Lakrishte” është e ndotur nga hudhja e madhe e mbeturinave

Lagjja “Lakrishte” në Prishtinë është mbushur me mbeturina pasiqë numri i kontenjerëve është i vogël në krahasim me mbeturinat e hedhura nga banorët.

Përmes një fotografie shihet qartë që lagjja “Lakrishte” është e ndotur nga hudhja e madhe e mbeturinave.

Ndotja e ambientit në Prishtinë është mjaft shqetësuese për qytetarët dhe këtë më së miri e tregon edhe kjo fotografi.

Përveç pamjes së tmerrshme që duket, banorët janë të rrezikuar edhe nga aroma që lëshojnë mbeturinat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat