Koronavirusi, Ahmeti: Pushimet në shkolla të konsiderohen shpejtë

Prishtina

Koronavirusi, Ahmeti: Pushimet në shkolla të konsiderohen shpejtë

Më: 9 mars 2020 Në ora: 10:30
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se duke marrë parasysh përhapjen e virusit rreth Kosovës dhe zhvillimet në vendet e prekura, Kosova ka mundësi që këto masa t’i marrim tani.

Sipas tij, ndalimi i tubimeve publike e deri te pushimet në shkolla duhet të konsiderohen shpejtë.

“Pa panikë, vetëm hapësirë më e madhe për parandalim”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat