​Katër fshatra të Prishtinës mbesin pa ujë - Bota Sot
​Katër fshatra të Prishtinës mbesin pa ujë

Prishtina

​Katër fshatra të Prishtinës mbesin pa ujë

Më: 16 mars 2020 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

KRU “Prishtina” ka njoftuar se do të intervenohet sërish në tubin e ujit me diametër fi 250 mm në fshatin Hajvali.

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit menjëherë janë mobilizuar dhe janë në vendin e ngjarjes për të bërë përpjekje të shpejtë për sanim ngase, kërkohet intervenim I menjëhershëm në të njejtin vend.

Pa ujë të pijshëm do mbesin një pjesë e fshatit Hajvali, Veterniku, Çagllavica dhe fshati Miradi.

Pa ujë do mbesin deri në sanimin e këtij defekti që ndodhi sërish papritur.

Sipas informacioneve nga ekipet e terenit bazuar në natyrën dëmtuese, sanimi pritet të zgjasë deri në orën 14:30 gjatë ditës së sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat