Deputeti Bajqinovci viziton një rrugë të paasfaltuar në Prishtinë dhe kritikon Komunën

Prishtina

Deputeti Bajqinovci viziton një rrugë të paasfaltuar në Prishtinë dhe kritikon Komunën

Më: 23 maj 2020 Në ora: 18:12
Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, në një postim në Facebook ka publikuar fotografi nga lagjja “Kalabria” në Prishtinë, ku shihen rrugë të cilat ende nuk janë paasfaltuar.

Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, në një postim në Facebook ka publikuar fotografi nga lagjja “Kalabria” në Prishtinë, ku shihen rrugë të cilat ende nuk janë paasfaltuar.

“Gjysma e rrugës “Tropoja” në lagjen “Kalabria” në Prishtinë ka mbetur e pashtruar dhe e pandriçuar tash e shumë vjet”, thotë Bajqinovci, teksa thekson se banorët janë ankuar disa herë tek autoritetet komunale për rregullimin e kësaj rruge por kot.

Postimi i tij i plotë:

Sot kalova nëpër lagjen “Kalabria” në kryeqytet dhe pash rrugë ende të paasfaltuara.
Gjysma e rrugës “Tropoja” në lagjen “Kalabria” në Prishtinë ka mbetur e pashtruar dhe e pandriçuar tash e shumë vjet, ndërsa banorët janë ankuar disa herë tek autoritetet komunale për rregullimin e kësaj rruge por kot.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat