Prishtina rekord të infektuarish: 75 vetëm sot - Bota Sot
Prishtina rekord të infektuarish: 75 vetëm sot

Prishtina

Prishtina rekord të infektuarish: 75 vetëm sot

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 23:36
Prishtinë

Prishtina vazhdon të jetë kampion sa i përket numrit të të prekurve me koronavirus.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 71 raste të reja me koronavirus.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 75 raste, komuna Gjilan 28 raste, komuna Ferizaj 21 raste, komuna Fushë Kosovë 11 raste, komuna Lipjan 11 raste, komuna Podujevë 8 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Deçan, Prizren dhe Shtërpce”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat