Fillon ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë - Bota Sot
Fillon ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Prishtina

Fillon ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 13:33
foto nga vendi ngjarjes

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka përcjellë për së afërmi fillimin e punëve për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë, që gurthemeli iu vendos në vitin 2012.

Ai uroi të gjithë besimtarët për fillimin e ndërtimit të kësaj xhamie, që sipas tij, është më se e nevojshme dhe e shumëpritur për gjithë besimtarët.

“Myftiu u shpreh tejet i lumtur që sot pa, për së afërmi fillimin e punëve tashmë në këtë vend të shenjtë, teksa falënderojë të gjitha atë kanë kontribuar në mundësimin e ndërtimit të kësaj xhamie, duke filluar nga besimtarët, Kryesinë e Bashkësisë Islame, Dijanetin e Turqisë dhe Komunën e Prishtinës”, thuhet në njoftimin e BIK-ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat