Aventurë dhe sporte ekstreme në mes të Prishtinës

Prishtina

Aventurë dhe sporte ekstreme në mes të Prishtinës

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 14:12
Foto Ilustrim

Çiklizmi malor, vrapimi, surfi, skijimi dhe aventura në terrenet më sfiduese në botë dhe përpkeje të ndryshme njerëzore për të arritur suksese të reja në sportet më ekstreme në botë, vijnë në Prishtinë përmes festivalit të filmit BANFF KOSOVO që është pjesë e BANFF Centre Mountain Film Festival në Kanada.

Ky festival që mbahet më 7 dhe 8 Tetor të këtij viti në Kino Armata do të sjellë në kryeqytet 16 filma të shkurtër të aventurës dhe sportit nga XX vende të botës.

Banff Mountain Film Festival Kosovo dhe mundësohet nga Komuna e Prishtinës dhe Ambasada Kanadeze në Kroaci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat