Universiteti i Prishtinës do t’i pranojë mbi 6 mijë studentë këtë vit

Prishtina

Universiteti i Prishtinës do t’i pranojë mbi 6 mijë studentë këtë vit

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 10:00
Universiteti i Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot i ka hapur dyert për të pranuar studentët e rinj.

Këtë vit UP, do të pranojë 6 mijë e 638 brucoshë.

Afati për aplikim do të jetë deri më 30 shtator.

Për të kuptuar më shumë rreth kushteve dhe mënyrës së aplikimit bashkangjitur gjeni linkun:

https://uni-pr.edu/desk/inc/media/FC14719E-1C47-4182-AF4A-F1810B1B3B9A.pdf

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat