Sërish Prishtina me më së shumti raste të reja me koronavirus

Prishtina

Sërish Prishtina me më së shumti raste të reja me koronavirus

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 15:05
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se Prishtina ka regjistruar më së shumti raste në 24 orët e fundit.

Ka shkuar në 15 mijë e 472 numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19, kjo pasi që siç ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 47 raste të reja me koronavirus.

Sipas IKSHPK-së, Prishtina vazhdon të mbetet komuna me më së shumti raste dhe vetëm brenda 24 orëve në kryeqytet janë regjistruar 17 raste të reja me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat