Kështu duket Qendra e Mjekësisë Urgjente në Prishtinë pas renovimit

Prishtina

Kështu duket Qendra e Mjekësisë Urgjente në Prishtinë pas renovimit

Më: 23 tetor 2020 Në ora: 09:55
foto nga Qendra e Mjekësisë

Është rihapur Qendra e Mjekësisë Urgjente në Prishtinë, pas renovimeve të kryera nga komuna.

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, ka thënë se gjatë renovimit është bërë inventarizimi i gjithë objektit, janë rregulluar parkingjet si dhe hapësirat me gjelbërim.

“Krejt kjo ndihmon që shërbimet ndaj qytetarëve të avancohen vashdimisht duke e mbajtur kohën e intervenimit në raste urgjente nën mesataren e 6 minutave”, ka shkruar Gashi.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat