Komuna e Prishtinës njofton për punime në këto rrugë gjatë ditës së nesërme

Prishtina

Komuna e Prishtinës njofton për punime në këto rrugë gjatë ditës së nesërme

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 21:10
Ilustrim

Komuna e Prishtinës ka njoftuar për punime në disa nga rrugët e kryeqytetit.

Komuna, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka njoftuar se rrug “Ilaz Kodra” nga kryqëzimi me rrugët “Salih Çeku”, “Idriz Gjilani” e deri te kryqëzimi me rrugën “Liburnia” do të kthehen në rrugë njëkahore për qarkullim.

Kësisoj, në të njëjtin postim, komuna bënë thirrje që të shfrytëzohen rrugë alternative për qarkullim.

Postimi i plotë:

Nesër më 25 nëntor fillojnë punimet për vendosjen e sinjalizimit vertikal te rrethi përballë Stacionit të Autobusëve. Prandaj nga nesër deri në përfundim të punimeve, rruga “Ilaz Kodra” nga kryqëzimi me rrugët “Salih Çeku”, “Idriz Gjilani” e deri te kryqëzimi me rrugën “Liburnia” do të kthehet në rrugë njëkahore për qarkullim.

Ju lusim që qarkullimin e juaj të e planifikoni bazuar në këtë informatë dhe duke përdorur rrugët alternative.

Ju falemnderit për mirekuptimin! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat