​Një pjesë e Prishtinës sot pa ujë

Prishtina

​Një pjesë e Prishtinës sot pa ujë

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 07:06
Ilustrim

KRU Prishtina njofton se gjatë ditës së sotme, do të realizohen disa punime teknike.

Bëhet fjalë për punime në ndërrimin e gypit të ujit në rrugën "Llapi" në Prishtinë, projekt ky i financuar nga KRU "Prishtina" dhe Komuna e Prishtinës.

Konkretisht, do të realizohen punimet në kyçjen e gypit me diametër fi 200 mm.

“Andaj, njoftojmë konsumatorët e rrugës ‘Haxhi Zeka’ dhe rrugët përreth deri në lagjen Kolovica, se do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm duke filluar nga ora 10:00 deri në orën 17:00”, thuhet në njoftimin e KRU Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat