Ndërrohet flamuri amerikan në sheshin Bill Klinton, kjo është arsyeja

Prishtina

Ndërrohet flamuri amerikan në sheshin Bill Klinton, kjo është arsyeja

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 13:18
Ndërrohet flamuri amerikan në sheshin Bill Klinton

Sot, me rastin e dy vjetorin të miratimit në Kuvendin e Republikës së Kosovës, të Ligjit për Ministrinë e Mbrojtjes, Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe atij për Shërbim në FSK e ndërruam flamurin amerikan që ka qenë i vendosur qe një kohë në shtizë me një flamur ekskluziv (të qëndisur), te shtatorja e Presidentit Bill Clinton në Prishtinë.

Kjo në shenjë respekti për këmbngulsinë e SHBA, që FSK të transformohet në Ushtri, si dhe për përkrahjen e vazhdueshme që kemi marë nga TMK, FSK e tash Ushtria jonë!

Kryetari i Shoqatës Miqtë e Amerikës Agim Rexhepi,  tha se sot 2 vite më parë, një prej tri ngjarjeve më të lumtura në jetë, Formimi i Ushtrisë sonë.

Flamurin që ka qëndru në shtizë e uli Jakup Ademi punëtor i lokalit "Mami", kurdo që kam kërku na ka dal në ndihmë për intervenim te sheshi(pronari e ai), flamurin e pastër e ngrita unë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat