Nxënësit e Prishtinës vizitojnë punëtorët shëndetësor në frontin e luftës me COVID-19

Prishtina

Nxënësit e Prishtinës vizitojnë punëtorët shëndetësor në frontin e luftës me COVID-19

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 16:36
Foto

Nxënësit e shkollave fillore me arsimtarët e tyre dhe drejtoreshën e arsimit të komunës së Prishtinës,  vizituan sot Institutin Kombëtar për të takuar epidemiologët dhe punëtorët shëndetësor në frontin e luftës me COVID-19.

Nxënësit shprehën mirënjohje për të gjithë punëtorët shëndetësor në ruajtjen e shëndetit të qytetarëve e në veçanti nxënësve në sigurimin e kushteve të shëndetshme në mbarëvajtjen e mësimit në shkolla prej fillimit të vitit të ri shkollor!

Nxënësit dhuruan piktura origjinale me motive ruajtjen e shëndetit nga pandemia COVID-19!

“E ne zotohemi se do të përkujdesemi për shëndetin e tyre dhe të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës!”, thuhet në njoftimin e IKShPK-së.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat