Komuna e Prishtinës me 9 kompani po mirëmbajnë rrugët

Prishtina

Komuna e Prishtinës me 9 kompani po mirëmbajnë rrugët

Më: 9 janar 2021 Në ora: 19:23
Prishtinë

Mirëmbajtja e rrugëve dhe trotuareve gjatë reshjeve të shiut dhe borës dje e sot është në nivel.

Medina Braha, drejtoreshë e Drejtoratit të Shërbimeve Publike, Mbrojtjes dhe Shpëtimit në Komuna e Prishtinës, tha se kanë angazhuar 9 operatorë për mirëmbajtjen dimërore të pjesës urbane dhe rurale.

Sipas saj, kujdesi i shtuar në komunikacion është i nevojshëm.

Reshjet po vazhdojnë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat