​Lagjja e Spitalit pa rrymë për shkak të një defekti në rrjet

Prishtina

​Lagjja e Spitalit pa rrymë për shkak të një defekti në rrjet

Më: 10 janar 2021 Në ora: 14:47
Foto ilustrim

Në Lagjen e Spitalit në kryeqytet nga mëngjesi është ndërprerë energjia elektrike. Kjo si pasojë e një defekti në rrjet.

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala e ka konfirmuar këtë lajm, ndërsa ka bërë të ditur se ekipet janë teren duke e sanuar problemin.

“Po, në ‘Lagjen e Spitalit’ gjatë ditës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të një prishje. Ekpiet kujdestare kanë dal në teren dhe janë duke punuar në sanimin e defektit”, ka thënë Buzhala.

Ndërsa ka bërë të ditur se në pjesët tjera të qytetit gjendja është stabile dhe nuk ka ndërprerje të rrymës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat