Pak para orës policore, kryeqyteti po vlon nga veturat

Prishtina

Pak para orës policore, kryeqyteti po vlon nga veturat

Më: 26 maj 2021 Në ora: 22:42
Prishtinë

Edhe pse sot nga Ministria e Shëndetësisë dhe Odës së Hotelierëve ka pasur një marrëveshje për masat e reja anti-Covid, ku mes tjerash pritet të hiqet edhe ora policore, sikur edhe lejimi i shumë sektorëve, sikur janë edhe organizimi i dasmave, megjithatë vendimi ende nuk ka hyrë në fuqi, megjithatë kryeqyteti edhe kur jemi para mesnatës po vlon nga veturat.

Majde veturat janë të shumta dhe me radhë kilometrike, por kjo duket e çuditshme ngase për pak minuta fillon edhe ora policore.

Pamjet janë dëshmia më faktike se kolonat me vetura i kanë bllokuar edhe rrugët për qarkullim.

Pamjet e mëposhte janë pa koment!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat