Haradinaj uron Kurban Bajramin

Prishtina

Haradinaj uron Kurban Bajramin

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 19:08
Daut Haradinaj

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka uruar të gjijthë besimtarët e fesë Islame, për festën e Kurban Bajramit. 

Ai bëri thirrje që kjo ditë e sakrificës të jetë udhëzues i yni për harmomi dhe begati në familjet tona.

“Të nderuar qytetarë të besimit Islam,

Qytetarë të dashur të Prishtinës,

Pranoni urimet e mia më të përzemërta me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Kjo ditë e sakrificës le të jetë udhëzues i yni për harmomi dhe begati në familjet tona.

Duke aspiruar për paqe e mirësi, tregojmë që ne kemi përqafuar gjithmonë rrugën e drejtë, dhe të drejtit janë gjithmonë fitues.

Dhe ne ashtu jemi, bashkë, solidarë dhe të pathyeshëm.

Me Fat”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat