Prishtina me numrin më të madh të vaksinimeve

Prishtina

Prishtina me numrin më të madh të vaksinimeve

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 23:36
Foto ilustrim

Mjeku Driton Vela po vlerëson para para valës delta Prishtina ishte qyteti me numrin më të madh absolut të vdekjeve në Kosovë, ndërsa në raport me popullatën ishte ndër të parët në Kosovë në kuadër të qyteteve të mëdha.

Derisa ai shton se gjatë valës delta Prishtina është qyteti i tretë me numrin absolut të vdekjeve në Kosovë.

Në raport me popullatën Prishtina nuk është as në top 10 sa i përket fataliteteve në qytetet e Kosovës gjatë valës delta.

"Prishtina aktualisht është qyteti me numrin më të madh absolut të vaksinimeve si dhe në raport me popullatën, me diferencë të ndjeshme me qytetet tjera.", ka shkruar ai në një reagim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat