Abrashi: Kandidimi im nënkupton fitore! - Bota Sot
Abrashi: Kandidimi im nënkupton fitore!

Prishtina

Abrashi: Kandidimi im nënkupton fitore!

Më: 25 gusht 2017 Në ora: 11:34
Arban Abrashi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar Arban Abrashin kandidat për kryetar të Prishtinës.

Arban Abrashi ka thënë se është i nderuar që është i dominuar. Ai ka thënë se në Kuvendin e Kosovës janë dy ekstreme ku qytetari i Prishtinës po përdoret për ta fituar poena politike.

Ai ka thënë se gjatë mandatit të tij do të merret me problemet e qytetarëve siç është ngrohja ndriçimi etj dhe se nuk do të merret me politika regjional e as të Qeverisë por që do të fokusohet për të mirën e qytetarëve.

Abrashi, më pas ka thënë buxheti për Prishtinën siguron investime dhe ndryshim të gjendjes.

Në fund Abrashi ka thënë ka thënë se kandidimi i tij nënkupton fitore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat