Shtylla elektrike që po rrezikon banorët - Bota Sot
Shtylla elektrike që po rrezikon banorët

Prishtina

Shtylla elektrike që po rrezikon banorët

Më: 13 janar 2018 Në ora: 12:53
Prishtinë

Ka kohë që është dëmtuar një shtyllë elektrike në rrugën “Gazmend Zajmi” në Prishtinë, dhe nuk po ndërhyhet në zëvendësimin e saj me ndonjë tjetër.

Krahas kësaj shtylle të drurit, është vendosur edhe një shtyllë tjetër nga betoni, por që të dyja janë në funksion të shpërndarjes së rrjetit elektrik në drejtime të kundërta.

Banorët e kësaj rruge, të cilët nuk kanë dashur të flasin para kamerës, janë shprehur të shqetësuar për këtë defekt, sepse sipas tyre paraqet rrezik në rast se kjo shtyllë rrëzohet.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera