Bejta kritikon komunën e Prishtinës - Bota Sot
Bejta kritikon komunën e Prishtinës

Prishtina

Bejta kritikon komunën e Prishtinës

Nga: Bota Sot Më: 6 korrik 2018 Në ora: 20:26
Fiknete Bejta

Asamblistja e LDK-së, Fiknete Bejta ka kritikuar Komunën e Prishtinës se nuk ka bërë planifikim për të kryer punën e saj lidhur me dezinfektimin  hapësinor.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se “deri në dimër besoj përfundojnë procedurat e planifikimit dhe tenderimit deri atëherë durim”.

Postimi i plotë:

210 mijë euro janë të ndara në buxheti i vitit 2018 për Dezinsektimi hape?sinor .

Mirëpo kjo qeverisje komunale nuk ka vullnet ose nuk ka bërë planifikimet ende për të kryer edhe një detyrë tjetër të saj .

Deri në dimër besoj përfundojnë procedurat e planifikimit dhe tenderimit , deri atëher #Durim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera