Nisen nga fabrika autobusat për Prishtinë, të hënën arrijnë - Bota Sot
Nisen nga fabrika autobusat për Prishtinë, të hënën arrijnë

Prishtina

Nisen nga fabrika autobusat për Prishtinë, të hënën arrijnë

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 11:40
Autobusët e ri

21 autobusët e ri të paralajmëruar muaj më parë nga komuna e Prishtinës, tashmë janë nisur për në kryeqytet.

Lajmin e ka konfirmuar i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Nga 1 tetori këta autobusë do të jenë në shërbim të qytetarëve të Prishtinës.

“Edhe 21 autobusët e tjerë sot nisen nga fabrika. Të hënën janë në Prishtinë ndërsa nga 1 tetori do të jenë në qarkullim edhe në linja tjera përpos 1, 3 dhe 4. Vazhdojnë me pritoret e reja dhe implementimin e linjave të reja” shkruan Ahmeti në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...