Salihaj rikujton se shkollat e Prishtinës janë të mbingarkuara me nxënës - Bota Sot
Salihaj rikujton se shkollat e Prishtinës janë të mbingarkuara me nxënës

Prishtina

Salihaj rikujton se shkollat e Prishtinës janë të mbingarkuara me nxënës

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 11:56
Jonuz Salihaj

Drejtor i Drejtorisë për Arsim, Jonuz Salihaj, pasi rikujtoi se Komuna e Prishtinës menaxhon 73 institucione arsimore, dhe se ka shumë shkolla të mira, i tha sot televizionit publik megjithatë shumë sosh janë të mbingarkuara me numër të nxënësve, madje përtej normales.

Sipas tij, objektet shkollore përbëjnë njërin ndër kushtet për të pasur arsim cilësor. Por, ka shumë shkolla që janë të ngarkuara me nxënës dhe ka raste kur është jashtë normales. Salihaj bëri me dije se do të ndërtohen shkolla dhe do të eliminohen problemet me numrin e nxënësve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...