Shënohet Dita pa makina (Drejtpërdrejt) - Bota Sot
Shënohet Dita pa makina (Drejtpërdrejt)

Prishtina

Shënohet Dita pa makina (Drejtpërdrejt)

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 10:42
Ilustrim

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkë organizim me Komunën e Prishtinës, OJQ-të “Lets do it Kosova”, “REC”, “GAC” dhe SHFMU “Shkolla e Gjelbër” , po shënojnë 22 Shtatorin Ditën Ndërkombëtare pa Makina.

Dita Botërore e Qyteteve pa makina është një përkujtim i jetës publike e qytetare, e lirë nga zhurmat, stresi dhe ndotja e makinave.

Ditët pa makina janë organizuar fillimisht gjatë krizës së naftës në 1970ën, ndërsa në qytetet europiane janë organizuar në fillim të viteve 1990-të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...