Prindërit bllokojnë rrugën para “Elena Gjikës” - Bota Sot
Prindërit bllokojnë rrugën para “Elena Gjikës”

Prishtina

Prindërit bllokojnë rrugën para “Elena Gjikës”

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 18:36
Pamje nga video

Tek shkolla fillore "Elena Gjika" në Prishtinë është bllokuar komunikacioni për minuta me radhë.

Disa nga banorët, të cilët nuk kanë dashur të flasin para kamerave, kanë thënë për kp se kjo gjendje përsëritet çdo ditë në të njëjtën kohë, rreth orës 17:00, kur prindërit vijnë t'i marrin fëmijët nga shkolla.

Kolona të tilla para kësaj shkolle ndodhë për cdo ditë dhe shkakton vështirësi si për këmbësorë dhe për lokale afariste që gjenden në këtë rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...