Protestë me biçikleta në Prishtinë - Bota Sot
Protestë me biçikleta në Prishtinë

Prishtina

Protestë me biçikleta në Prishtinë

Më: 28 shtator 2018 Në ora: 20:43
Ilustrim

Grupi i çiklistëve “Critical Mass Prishtina”, të premten ka mbajtur protestë vetëdijesuese.

Qëllimi i protestës ishte ndërgjegjësimi i shoferëve dhe mbi të gjitha, krijimi i hapësirave të reja dedikuar çiklistëve.

Pjesëmarrësit kanë kërkuar shenjëzim dhe përmirësim të kushteve, madje kanë kërkuar respektim të rregullave të komunikacionit nga shoferët e automjeteve.
Marshi vetëdijesues ka filluar nga sheshi “Ibrahim Rugova”, ka vazhduar në disa rrugë të kryeqytetit dhe ka përfunduar në Dragodan.
Organizim i njëjtë është mbajtur edhe në maj të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...