Delegacioni i arbëreshëve nga Italia sot vizitoi kryeqytetin historik të shqiptarëve, Prizrenin - Bota Sot
Delegacioni i arbëreshëve nga Italia sot vizitoi kryeqytetin historik të shqiptarëve, Prizrenin

Prizreni

Delegacioni i arbëreshëve nga Italia sot vizitoi kryeqytetin historik të shqiptarëve, Prizrenin

Nga: A.SH Më: 6 maj 2019 Në ora: 14:12
Mytaher Haskuka

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur në vizitë delegacioni e arbëreshëve nga Italia ku për nder të kësaj vizite, në sallën e Kuvendit Komunal mbajtëm një mbledhje

“Ky ishte vetëm një fillim i kontakteve tona, ndërkaq arbreshët të cilët edhe pas shumë shekujsh mbajnë gjallë lidhjet me atdheun, do ta kenë derën e hapur të Komunës sonë për bashkëpunim në projekte dhe ide të ndryshme” shkruan Haskuka në Facebook.

Postimi i plotë:

Delegacioni i arbëreshëve nga Italia sot vizitoi kryeqytetin historik të shqiptarëve, Prizrenin.

Për nder të kësaj vizite, në sallën e Kuvendit Komunal mbajtëm një mbledhje, me ç’rast arbëreshët, diasporën më të vjetër shqiptare në botë, i njoftova për projektet zhvillimore të Komunës sonë.

Ky ishte vetëm një fillim i kontakteve tona, ndërkaq arbreshët të cilët edhe pas shumë shekujsh mbajnë gjallë lidhjet me atdheun, do ta kenë derën e hapur të Komunës sonë për bashkëpunim në projekte dhe ide të ndryshme.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...