KFOR ka një njoftim të rëndësishëm për banorët e Zhurit të Prizrenit - Bota Sot
KFOR ka një njoftim të rëndësishëm për banorët e Zhurit të Prizrenit

Prizreni

KFOR ka një njoftim të rëndësishëm për banorët e Zhurit të Prizrenit

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 09:09
Ilustrim

KFOR ka bërë të ditur se të hënën me datë 24 qershor me njësitet e veta do të kryej një ushtrim në teren në Rajonin e Komunës së Prizrenit, përkatësisht në afërsi të fshatit Zhurë.

Në këtë ushtrim, përveç pjesëmarrjes së njësive ushtarake do të ketë edhe mjete të ushtrisë përfshirë edhe helikopter.

Sipas KFOR-it, ky ushtrim nuk do të pengoj rrjedhën normale të qytetarëve.

“Andaj ju informojmë me kohë për këtë ushtrim ushtarak, në mënyre që qytetarët e rajonit të V’rrinit dhe banorët e Zhurit të mos shfaqin ndonjë habi apo diçka tjetër. Ju lusim që për cdo paqartësi të kontaktoni me policinë dhe nëse shihni shenja të KFOR-it në rrugë apo ndonjë pengesë me mirëkuptim kërkojmë që ato të respektohen nga ana Juaj”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

Policia e Kosovës do të jetë në vëzhgim të këtij aktiviteti dhe do të ofroj shërbime për cdo kërkesë të qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...