Limaj në “DokuFest”, e ndjek dokumentarin ku është vetë protagonist - Bota Sot
Limaj në “DokuFest”, e ndjek dokumentarin ku është vetë protagonist

Prizreni

Limaj në “DokuFest”, e ndjek dokumentarin ku është vetë protagonist

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 23:42
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga deputetë dhe ministra nga radhët e Nismës, po merr sonte pjesë në festivalin e filmit “DokuFest”.

Limaj ka parë dokumentarin “Patriotic Highway”, ku ai është protagonisti kryesor.

“Mundësi e mirë për të kujtuar edhe njëherë se çfarë padrejtësish dhe përndjekjesh politike na janë bërë”, ka shkruar ndër të tjera Limaj.

“Përgëzoj organizatorët dhe të gjithë ata që bënë të mundur organizimin e festivalit të filmit “DokuFest”, i cili tanimë është kthyer në një nga festivalet më prestigjioze të filmit në Evropë duke e kthyer Prizrenin në një kryeqendër kulturore”, ka shkruar ndër të tjera Limaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...