Veseli – mësimdhënësve: I njihni vendimet e guximshme të PDK-së për pagat në arsim - Bota Sot
Veseli – mësimdhënësve: I njihni vendimet e guximshme të PDK-së për pagat në arsim

Prizreni

Veseli – mësimdhënësve: I njihni vendimet e guximshme të PDK-së për pagat në arsim

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 00:39
Kadri Veseli

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, ka takuar mësimdhënësit e Prizrenit, të cilët, sipas tij, i njohin më së miri vendimet e guximshme të PDK-së për t’i ngritur pagat dhe forcuar dinjitetin e tyre.

“Prizreni çdo ditë e më shumë po i beson PDK-së dhe vizionit tonë. Dhe mësimdhënësit që sot i takova, i njohin më së miri vendimet e guximshme të PDK-së për t’i ngritur pagat dhe forcuar dinjitetin e tyre.

Si Kryeministër do të kem kujdes të veçantë për rritjen e cilësisë në arsim, duke shtuar fondet shtetërore dhe përmirësuar infrastrukturën shkollore dhe universitare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat