Kryekuvendari i PDK-së në Prizren thotë se do ta padis Haskukën për shpifje: Unë jam sulmuar! - Bota Sot
Kryekuvendari i PDK-së në Prizren thotë se do ta padis Haskukën për shpifje: Unë jam sulmuar!

Prizreni

Kryekuvendari i PDK-së në Prizren thotë se do ta padis Haskukën për shpifje: Unë jam sulmuar!

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 18:18
Getoar Besimi

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, përmes një shkrimi të bërë në Facebook tha se sot paradite zyrtari komunal nga Zyra e Prokurimit, Nezir Rexhepi, është sulmuar fizikisht nga kuvendari i PDK-së në Kuvendin Komunal të Prizrenit, Getoar Besimi.

Por, ky i fundit ka mohuar këtë, madje ai pretendon se është viktima në këtë rast, madje sipas tij rasti është lajmëruar në polici.

“Ju njoftoj se sot jam sulmuar fizikisht nga Zyrtari i Prokurimit të Komunës së Prizrenit z. Nezir Rexhepi, kundër të cilit ditë më parë është paraqitur një Kallëzim Penal për Keqpërdorim të Detyrës Zyrtare nga familjarët e mijë. Në këtë rast kam pësuar lëndime të lehta trupore dhe rastin e kam paraqitur në Polici, e që shpresojë se drejtësia ta thotë fjalën e vet shpejtë”, ka njoftuar Besimi.

Ai për mediat vendore madje ka treguar se si ka ndodhur rasti.

“Rasti ka ndodhur sot rreth orës 10:00, afër një parkingu. Për shkak të një padie që e kemi bërë për korrupsion, ai si shenjë hakmarrjeje më është ofru me ka ofenduar dhe jemi kacafyt“.

Besimi komenton edhe reagimin e Haskukës për të cilën thotë se pa pas asnjë raport zyrtar, jep konstatime të pavërteta.

“Është për keqardhje se si Kryetari i Komunës pa pasur asnjë raport zyrtar, jep konstatime të pavërteta se gjoja unë kam sulmuar zyrtarin e prokurimit për çështje që lidhen me tenderët e kësaj komune. Unë personalisht dhe familja ime, jemi të përkushtuar që keqpërdorimeve me tender në Komunën e Prizrenit t’i japim përgjigje të merituar ligjore. Kundër Kryetarit Haskuka do të inicoj padi civile për shpifje pas konsultimit me avokatin”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat