“Drini i Bardhë” del nga shtrati pas reshjeve të mëdha të shiut

Prizreni

“Drini i Bardhë” del nga shtrati pas reshjeve të mëdha të shiut

Më: 9 janar 2021 Në ora: 16:55
“Drini i Bardhë”

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, lumi “Drini i Bardhë” ka dalë nga shtrati këtë të shtune në fshatin Krajkë të Komunës së Prizrenit.

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, Lumi “Drini i Bardhë” ka dalë nga shtrati këtë të shtune në fshatin Krajkë të Komunës së Prizrenit.

Pas vërshimeve të mëdha disa pjesë janë përmbytur, siç raporton Rtv Besa duke përfshirë toka bujqësore dhe disa shtëpi.

Gjatë ditës së djeshme pati vërshime edhe në pjesë tjera të vendit duke shkaktuar dëme të mëdha. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat