Zafir Berisha: 90% e rrugëve në Prizren janë të pa pastruara nga bora

Prizreni

Zafir Berisha: 90% e rrugëve në Prizren janë të pa pastruara nga bora

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 09:13
Ilustrim

Zafer Berisha i NISMA’s ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, për mos pastrimin e rrugëve në komunën e Prizrenit.

Sipas Berishës, bora ka bllokuar disa fshatra të komunës së Prizrenit.

Postimi:

“Edhe kësaj radhe Komuna e Prizrenit u gjend në befasi nga Bora, si edhe më parë qeverisja komunale në Prizren është jo funksionale dhe 90% e rrugëve janë të pa pastruara nga reshjet e borës deri sa disa fshatra të rajonit Hasit, Zhupës dhe Vërrinit kanë mbetur të bllokuara tërësisht”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat