Vaksinohet një 101-vjeçare nga Prizreni

Prizreni

Vaksinohet një 101-vjeçare nga Prizreni

Më: 9 prill 2021 Në ora: 16:57
Naile Memaj

E moshuara Naile Memaj nga Zhuri i Prizrenit, gjatë ditës së sotme është vaksinuar nga shërbimi mjekësor i QKMF-së në Prizren.

Ajo është ndër personat më të moshuar deri me tani pasi gëzon shëndet të mirë në moshën 101 vjeçare.

Ajo, pasi ka marrë vaksinën ka sugjeruar të gjithë të moshuarit e tjerë që të marrin vaksinën pa ngurrim, për të mbrojtur vetën dhe të tjerët, ndërsa familjarët e saj i kanë uruar asaj shëndet dhe jetë edhe më të gjatë.

Në Kosovë, pas vaksinimit të personelit shëndetësor ka nisur vaksinimin për personat mbi moshën 58 vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat