‘Shpërthen’ Covidi në Prizren, përkundër masave qindra qytetarë shëtisin rrugëve

Prizreni

‘Shpërthen’ Covidi në Prizren, përkundër masave qindra qytetarë shëtisin rrugëve

Më: 16 prill 2021 Në ora: 23:14
Prizren

Qytetarët në Prizren po vazhdojnë ta respektojnë traditën e shëtitjes në orët e mbrëmjes.

Në pamjet më poshtë shihet grumbull i madh i qytetarëve në rrugët dhe sheshet e qytetit të Prizrenit.

Pavarësisht masave anti-Covid, në mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë janë grumbulluar në sheshin kryesor të qytetit të Prizrenit.

Gjithashtu nga ora 22:00 e deri në 5:00 të mëngjesit janë në fuqi masat kufizuese ku qytetarëve iu ndalohet lëvizja.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat