Mali në Mushikovë të Prizrenit është kapluar nga flakët

Prizreni

Mali në Mushikovë të Prizrenit është kapluar nga flakët

Më: 2 maj 2021 Në ora: 22:04
Foto nga vendi i ngjarjes

Që nga e shtuna mali në Mushikovë të Prizrenit, është kapluar nga flakët.

Rastin e ka bërë të ditur një lexues.

Ai ka thënë se janë bërë 48 orë që prej kur është shfaqur flaka, dhe askush deri me tani nuk ka ndermarrë hapa për ta shuar apo lokalizuar zjarrin.

“Nuk kemi informat por edhe nuk janë pare zjarrefikesit për të lokalizuar këtë zjarrë”, tha ai.

Sipas tij, zjarrëvenia është bërë qëllimshëm.

“Nuk është hera e parë prej se qëllimisht, pëer arsye përfitimi, dhe prerjes ilegale pas shuarjes së zjarrit veprohet njëjtë”, tha S. Bajrami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat