Zafa tregon se çka po e ndalon të shkruajë poezi

Prizreni

Zafa tregon se çka po e ndalon të shkruajë poezi

Më: 28 gusht 2021 Në ora: 00:20
Zafir Berisha

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, vazhdon të qëndrojë në fshat i vetëm.

Ai, për emisionin ‘Natë Vere’ ka thënë se fshati e inspiron të shkruajë poezi, por se has në një problem.

“Kur qetësinë e prishin cicërimat e zogjve është një nder i veçantë, sa që nganjëherë të jipet me shkru një poezi, por unë zakonisht letrat po i lë mbrenda dhe deri po shkoj me i marrë po i harroj. Nuk kam shumë prirje të shkruaj poezi”, ka thënë ai.

Ai ka konfirmuar edhe se do jetë pjesë e garës për Prizrenin në zgjedhjet e 17 tetorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat