Prizreni do të bëhet me shkollë të muzikës dhe kopsht për fëmijë - Bota Sot
Prizreni do të bëhet me shkollë të muzikës dhe kopsht për fëmijë

Prizreni

Prizreni do të bëhet me shkollë të muzikës dhe kopsht për fëmijë

Më: 18 maj 2018 Në ora: 14:49
Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka

Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar, është takuar sot me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, me të cilin ka biseduar për projektet për ndërtimin e Shkollës së Mesme të Muzikës dhe të kopshtit të fëmijëve, që do të fillojnë së shpejti të ndërtohen në Prizren, nën mbikëqyrjen e MAP-it.

Yagcilar dhe  Haskuka, u dakorduan, që me mbështetjen e MAP-it, sistemet elektronike për ofrimin e shërbimeve për qytetarët do të integrohen sipas Kornizës së Interoperabilitetit dhe do të zhvillohen platformat elektronike për ofrimin e shërbimeve ``one stop shop``, me qëllim të ngritjes së transparencës dhe  llogaridhënies.

Kryetari Haskuka, duke vlerësuar bashkëpunimin me MAP-in falënderoi ministrin për përkrahjen e tij për projekte shumë të dobishme për qytetarët e Prizrenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera