Sporti bashkon politikën në Prizren - Bota Sot
Sporti bashkon politikën në Prizren

Prizreni

Sporti bashkon politikën në Prizren

Më: 25 maj 2018 Në ora: 20:22
Drejtuesit e KB ”Bashkimi” takim me Mytaher Haskukën

Drejtuesit e KB ”Bashkimi”, të udhëhequr nga kryetari Shaqir Totaj, së bashku me disa nga basketbollistët e skuadrës, të premten janë pritur në zyren e tij nga kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, me rastin e titullit të parë të arritur nga skuadra prizrenase në historinë e saj të gjatë sportive.

Siç shihet edhe në foton e postuar nga kryetari Haskuka, duket një atmosferë e këndshme gjatë kësaj vizite nga drejtuesit dhe lojtarët portokall e zinjë, duke pasur parasysh garën e nxehtë zgjedhore që kishin Shaqir Totaj e Mytaher Haskuka, për të parin e komunës.

Por, sporti edhe një herë dëshmoi se bashkon njerëzit, përkundër dallimeve të ndryshme dhe mospajtimeve që mund të kenë ata.

 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...